Lifestyle Podróże Polecamy

Pomysł na weekend czyli wycieczka do Wisły

Ostatni weekend spędziłyśmy w naszej rodzinnej miejscowości. Pogoda bardzo dopisywała, dlatego w niedzielę postanowiłyśmy wybrać się na wycieczkę do Wisły, która jest górską miejscowością położoną w Beskidzie Śląskim. Przez fanów skoków narciarskich kojarzona oczywiście głównie z Adamem Małyszem. Miasto to posiada wiele atrakcji turystycznych, wyciągów i szlaków rowerowych, dlatego niedzielne tłumy ludzi nie dziwią tutaj nikogo. Mimo, że nie zwiedziłyśmy dużo, to odpoczęłyśmy i zrobiłyśmy parę zdjęć! 🙂 Oto nasza wycieczka do Wisły!

Wycieczka do Wisły

wycieczka do wisłyOczywiście na pierwszy ogień: Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. To był nasz główny cel. W końcu trafiłyśmy na czynny wciąg krzesełkowy, więc długo się nie zastanawiając, wjechałyśmy na górę. (bilet normalny 10 zł, ulgowy 8 zł)

wycieczka do wisły
wycieczka do wisłyWidoki z tarasu widokowego są przepiękne! Trzeba sobie jednak na nie zasłużyć – pokonując kilkadziesiąt schodów i płacąc symboliczne 2 złote.

wycieczka do wisłySpoglądając w dół skoczni narciarskiej, jedyne co nas zastanawiało, to jak skoczkowie to robią, że mimo wszystko decydują się na skok. 😀

wycieczka do wisłyWybraliśmy się również na spacer po centrum Wisły. Jak widać, ludzi było naprawdę sporo, co za tym idzie, kolejki do wszystkich możliwych barów i restauracji.

wycieczka do wisłyMimo tych tłumów, wystaliśmy w kolejce i udało nam się w końcu spróbować oscypków z boczkiem. Jedliście?

wycieczka do wisłyTym razem nie udało nam się wybrać do Parku Tropikana w Hotelu Gołębiewskim, ale i to nadrobimy! Cena za pierwszą godzinę to, aż 30 złotych, ale za każde następne pół godziny – dopłaca się tylko 5 złotych. Wierzcie nam, że miejsce to jest warte swojej ceny. Baseny pływackie, rekreacyjne z falami i biczami, brodziki, baseny zewnętrzne, jacuzzi, sauny (naszym ulubieńcem jest jaskinia lodowa!) Znajdziecie tam również mnóstwo zjeżdżalni, jaskinie solne a nawet siłownię! 🙂

W sezonie warto wybrać się na taras widokowy, gdzie leżąc wygodnie na leżakach, bądź kąpiąc się w basenach, można podziwiać uroki Beskidu Śląskiego.

Wycieczka do Wisły to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Jeśli będziecie na śląsku, koniecznie odwiedźcie to miasto! A może już byliście? Dajcie znać w komentarzach. Udanego piątku i do zobaczenia w niedzielę! 🙂

Więcej przepisów na  znajdziecie w kategorii Fit Przepisy.

Zapraszamy Was do grupy, w której dzielimy się zdrowymi przepisami – jest nas już ponad 12 tysięcy!

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply
  NAJLEPSZA PORA
  19 maja 2017 at 20:22

  Cudowne i piękne krajobrazy można podziwiać z tego widokowego tarasu! Uwielbiam takie! Mogłabym tak patrzeć i patrzeć. 🙂

 • Reply
  Angelika i Monika (Candy Pandas)
  21 maja 2017 at 14:44

  Nie byłyśmy ale może kiedyś się uda 🙂

 • Reply
  Megly
  22 maja 2017 at 10:25

  To musiała być rewelacyjna wyprawa! 🙂 Już od dawna coś takiego mnie kusiło, taki wypad. Teraz już wiem, że niebawem się zdecyduję na wycieczkę do Wisły. W sumie mam blisko.
  Pozdrawiam 🙂

 • Leave a Reply