Podróże Zagranica

Siam Park Teneryfa – czy warto? – relacja z wizyty

siam-park-teneryfa

W końcu obiecana relacja z Siam Parku na Teneryfie! To jedna z tych atrakcji, której warto poświęcić cały post oraz odtworzyć jak najwiarygodniej cały pobyt. Jeśli lubicie parki wodne – musicie koniecznie przeczytać cały ten post. Ja osobiście nie przepadam za stromymi zjeżdżalniami, ale w tym przypadku fajne było to, że 90% to zjeżdżalnie dwuosobowe. Strzał w dziesiątkę. 😉 Zapraszamy na Siam Park Teneryfa!

Siam Park Teneryfa

To jest właśnie to, czego mi brakuje w innych parkach wodnych. Jest masa zjeżdżalni, na które większość ludzi nie odważy się pójść sama. We dwójkę zawsze raźniej – i taką filozofię chyba przyjął Siam Park. Ogólnie jest to największy park wodny w Europie i swoją aranżacją nawiązuje do Tajlandii.

siam park teneryfa

Relacje z Teneryfy możecie przeczytać W TYM POŚCIE – gorąco Was zachęcam, bo nie tylko Siam Park jest bodźcem do odwiedzenia tej wspaniałej wyspy 🙂

siam park teneryfa

Na całej powierzchni można się nieźle pogubić, gdyż jest po prostu ogromna! Wejście kosztuje 34 euro, a szafka 8 euro, z czego 5 euro to depozyt. Obiektów gastronomicznych jest tam sporo, jednak polecam wziąć sobie wszystko swoje – tak, można tak zrobić, ale lepiej się z tym nie afiszować.

siam park teneryfa

Jest zrobiona wielka plaża z leżakami i kąpieliskiem, na której warto sobie zaklepać miejsce i w razie potrzeby odpoczynku (a wierzcie mi – taka będzie) usiąść spokojnie i zjeść. Co godzinę są włączane gigantyczne fale – zabawa nieziemska. 😉

Główne atrakcje

siam park teneryfa

Mapa całego obiektu – jest naprawdę ogromny i właściwie w jeden dzień ciężko jest zaliczyć wszystkie atrakcje Najlepiej zakupić fast pass, który kosztuje bodajże 15 euro, bo gwarantowane, że w każdej kolejce postoicie co najmniej 30 minut.

siam park teneryfa

Świetny statek w strefie dzięcięcej. Koniec końców było tam też sporo osób dorosłych, bo nie sposób było się oprzeć takiej budowli.

siam park teneryfa

Strefa dla dzieci kusi nie tylko młodszych. 😉

siam park teneryfa

To była największa i najlepsza zjeżdżalnia w Siam Parku. Prędkość z jaką się zjeżdża może przekraczać nawet 80km/h! Oczywiście nie odważyłam się z niej skorzystać, udało mi się jednak zrobić parę zdjęć z góry.

siam park teneryfa

Na koniec przepływa się jeszcze pod wielkim akwarium z rybami drapieżnymi. Widok, nawet poza zjeżdżalnią, był imponujący.

siam park teneryfa

Rwąca rzeka była jedną z lepiej wyglądających atrakcji, jednak była tak nudna i wolna, że po 10 minutach chciało się jak najszybciej uciec.

siam park teneryfa

Kolejna z atrakcji – materace. Popularna zjeżdżalnia, ja akurat wyjątkowo za nią nie przepadam. 😉

siam park teneryfa

Widoki są przednie wszędzie – na zdjęciu akurat część pokazująca pływające delfiny.

siam park teneryfa

I w sumie nie pozostaje mi nic więcej jak polecić Wam wycieczkę do tego cudownego miejsca! Pamiętajcie, by dobrze sobie rozplanować pobyt w Siam Parku, bo ma wiele rzeczy może zabraknąć czasu. Szczególnie jeśli wcześniej się nie przestudiuje mapki.

Cały post o Teneryfie jest TUTAJ.

Lubicie takie atrakcje jak Siam Park Teneryfa? Na naszej mapie „do odhaczenia” jest też Energylandia w Zatorze. Tak blisko, a wciąż obiekt nieznany dla nas 😉 Byliście?

Tak jak wspominałam, my na Teneryfie byliśmy na własną rękę, ale można też skorzystać z biura podróży – przykładowo ITAKA oferuje takie wycieczki. 

You Might Also Like

6 komentarzy

 • Reply
  Megly
  17 maja 2017 at 10:03

  Nigdy o nim nie słyszałam o tym Parku. Jednak bardzo lubię takie wakacje, odpoczynek, dobrą zabawę i przygodę i coś mi się wydaje, że taki wyjazd i wizyta w tym parku wodnym byłyby spełnieniem marzeń.
  Pozdrawiam 🙂

  • Reply
   K&D.
   18 maja 2017 at 19:31

   Oczywiście, że tak! Miejsce idealne na odpoczynek i regenerację 😀
   Pozdrawiamy!

 • Reply
  marcelina
  18 maja 2017 at 06:49

  W takim miejscu spędziłabym najlepiej całe wakacje 🙂

  • Reply
   K&D.
   18 maja 2017 at 19:31

   dokładnie to samo z chęcią byśmy zrobiły! Koniecznie musimy tam wrócić! 😀 Pozdrawiamy! 🙂

 • Reply
  Angelika i Monika (Candy Pandas)
  18 maja 2017 at 09:46

  Tydzień można by z tego miejsca nie wychodzić 😀

  • Reply
   K&D.
   18 maja 2017 at 19:32

   a nawet i dłużej! 😀 Takie miejsce to typowy RAJ na ziemi! <3

  Leave a Reply