Norwegia Podróże Poradniki Zagranica

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie

Niezwykła, magiczna atmosfera, tysiące lampek, setki straganów z smakołykami, grzanym winem i innymi cudami – między innymi za to kochamy świąteczne jarmarki.  Każdemu kto ma okazję – polecamy wybrać się na jeden z nich i poczuć piękno świątecznej atmosfery na własnej skórze.


1. Christkindlesmarkt – Świąteczny Jarmark w Norymberdze

To jeden z najsłynniejszych, niemieckich jarmarków. Odwiedzany jest co roku przez miliony mieszkańców i turystów. Główny plac Norymbergi zapełniony jest po brzegi setkami straganów, na których kupić można wszystko – od ręcznie robionych bombek na choinkę, do grzanego wina i innych smakołyków.

2. Striezelmarkt – Świąteczny Jarmark w Dreźnie
Drezno słynie z wielu pięknych, świątecznych jarmarków, lecz ten w Striezelmarkt – jest zdecydowanie największy i najstarszy, dlatego to tam polecamy Wam się wybrać. Co więcej jarmark ten obchodzi w tym roku swoje 585. urodziny!

3. Alzackie miasteczko Colmar we Francji 
Podczas adwentu miasteczko to zamienia się w świąteczną wioskę! Wszystkie domy są przepięknie udekorowane i oświetlone. Na ulicach roi się od przeróżnych budek ze świątecznymi przysmakami, wyrobami, czy grzanym winem. W Colmar można poczuć cudowną i magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia!

photo – oskar.com 

4. Wiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Ratuszowym w Austrii 
Już w połowie listopada wiedeńskie place zamieniają się w świąteczne jarmarki. Jednym z najpopularniejszych jest ten na Placu Ratuszowym. Znajdziecie tam niemal 150 stoisk ze świątecznymi wyrobami, smakołykami itp. Kilka kroków dalej znajdziecie wioskę świąteczną na placu Maria-Theresien-Platz. Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie – Jarmarki we Wiedniu.

5. Jarmark świąteczny w Zagrzebiu – Chorwacja
Kto by się spodziewał? Prawie cała chorwacka stolica na czas adwentu zamienia się w magiczną krainę. Znajdziecie tam nie tylko olbrzymią, przepiękną choinkę, lokalne wyroby, lecz także tunel ze świątecznych lampek, lodowisko i wiele innych atrakcji!

6. Jarmark Bożonarodzeniowy w Tallinie – Estonia
Skupiony na jednym placu jarmark w Tallinie przyciąga co roku setki tysięcy turystów. Zachwyca kolorami, przepięknymi melodiami unoszącymi się nad miastem i lokalnymi wyrobami.

7. Jarmark Bożonarodzeniowy w Zurychu – Szwajcaria 
Wyobraźcie sobie setki straganów, świąteczną atmosferę a pomiędzy tym wszystkim, w samym środku – olbrzymią choinkę z tysiącami kryształów Swarovskiego.  Taki klimat serwują nam szwajcarzy w okresie Bożonarodzeniowym.

photo – wszedobylscy.com 


8. Jarmark Bożonarodzeniowy w Bergen – Norwegia

Tego miejsca nie mogło zabraknąć, ponieważ świąteczna atmosfera wypełnia to skandynawskie miasto po uszy! Po pierwsze przepięknie przystrojone Stare Miasto, po drugie – świece adwentowe na Floyen (wzgórze Bergen), a także, miasteczko z piernika i wiele innych atrakcji! To wszystko czeka na Ciebie tutaj, więc zapraszamy!
Świąteczny weekend w Bergen, co warto zobaczyć. 

You Might Also Like

7 komentarzy

 • Reply
  Monika
  16 grudnia 2019 at 22:51

  Zdjęcia naprawdę cieszą oko 🙂

 • Reply
  jagglam
  17 grudnia 2019 at 08:42

  Słyszałam dużo pozytywnych opinii o jarmarku w Dreźnie 😉

 • Reply
  Ayuna
  17 grudnia 2019 at 12:01

  Jak ja bym chciała takie jarmarki odwiedzić i zobaczyć je na własne oczy 🙂 Muszą być przepiękne, zachwycające, zapierające dech w piersi! Niestety, na razie pozostaje mi oglądanie zdjęć 🙂
  Pozdrawiam ciepło ♡

 • Reply
  Kinga K
  19 grudnia 2019 at 00:06

  We Francji jest cudny 🙂

 • Reply
  Beatrycze
  21 grudnia 2019 at 11:42

  Uwielbiam jarmarki, najchętniej odwiedziłabym je wszystkie!

 • Reply
  Edyta
  23 grudnia 2019 at 17:41

  Jarmarki świąteczne są wyjątkowe! Mnóstwo wspaniałych dekoracji i akcentów świątecznych pozytywnie nastroi chyba każdego. Nawet mimo braku śniegu, czuć klimat świąt. Byłam rok temu na jarmarku w Dreźnie. Wywarł na mnie ogromne wrażenie. Było pięknie! Za rok planuję zabrać tam swoją córeczkę. Na pewno będzie zachwycona.

 • Reply
  Aleksa
  7 stycznia 2020 at 14:24

  Każdy z nich wyjątkowy na swój sposób. Chciałabym w przyszłym roku odwiedzić choć jeden za granicą 🙂

 • Leave a Reply